Vertex S.A.


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Autor: Aurelia Urbańska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Jaka jest cena dobrych żaluzji drewnianych?

Wśród najczęściej wybieranych wewnętrznych osłon okiennych są żaluzje. Ich powrót do polskich domów i biur powoli staje się faktem. W odróżnieniu od dawniej montowanych cienkich i podatnych na odkształcenia piórek te dzisiejsze należą do zupełnie nowej generacji. Trwałe i znakomicie wykończone elementy, niezawodne mechanizmy i bogaty wybór kolorystyczny kierują uwagę klientów w tę stronę.

Do wielu rodzajów wnętrz i różnych stylistyk pasują szczególnie żaluzje drewniane. Dzięki materiałowi kojarzącemu się z naturą łagodzą surowość wielkich szklanych płaszczyzn w modernistycznych bryłach. Pasują zarówno do ascetycznego stylu skandynawskiego, jak i bogato zdobionego stylu rustykalnego. Gładko i elegancko wykończone krawędzie piórek oraz estetyczne rynny zupełnie nie przypominają dawnych, cienkich i ostrych listew przy oknach.

Jeszcze inne korzyści wiążą się z kosztami zakupu. Żaluzje drewniane są, według cennika, jedną z najkorzystniejszych opcji montażu osłon wewnętrznych na oknach. Dzieje się tak dzięki prostej konstrukcji, w skąd której oprócz poprzecznych listew wchodzą cienkie linki. Co więcej, na stronie największego na Śląsku i jednego z największych w Polsce producenta rolet vertex.pl można znaleźć bardzo ciekawą ofertę. Dzięki niej relatywnie niedrogo można zamówić kompletne żaluzje z elektrycznym mechanizmem, zmieniającym kąt nachylenia piórek. W ten sposób można odsłaniać i zasłaniać okna nawet na odległość , przy pomocy pilota lub aplikacji w smartfonie.

Dobre żaluzje drewniane z mechanizmem, wykonane na wymiar w fabryce w Czechowicach-Dziedzicach, są rzecz jasna droższe od hurtowo sprowadzanych, słabej jakości produktów ze Wschodu. Dlatego przeglądając katalogi, warto zwrócić uwagę na detale, takie jak kompletne wyposażenie rynienki z łożyskami obrotowymi czy obciążnik drewniany u dołu, odpowiadający za równe rozciągnięcie konstrukcji. Najlepsze modele posiadają opcję bezinwazyjnego montażu, czyli specjalne uchwyty do zaczepienia na ramie okiennej. I jeszcze jedno - nie mogą być zbyt lekkie, bo utrudni to ich właściwe funkcjonowanie.