WyszukiwarkaMieszkan.pl


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Autor: Leon Rutkowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego - zalety i wady

Każdy chciałby mieć miejsce, do którego chętnie wraca po pracy. Własne mieszkanie daje nie tylko poczucie komfortu, ale również bezpieczeństwa. Rynek pierwotny i wtórny charakteryzuje się nieco innymi zasadami. O czym warto byłoby pamiętać?

Cena - to ona w większości przypadków odgrywa znaczącą rolę. Osoby o ograniczonym budżecie będą skłonne wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, ponieważ zwykle jego zakup będzie wiązał się z niższym kosztem. Czasami można trafić na takie, które było niedawno remontowane. W przypadku nowych mieszkań niewątpliwą zaletą jest to, że można je urządzić tak, jak się chce, a przeróbki nie będą tak kosztowne.

Część osób, które podejmuje decyzję o zakupie własnego lokum, zapomina, że jest to decyzja jeśli nie na całe życie to przynajmniej na kilka lat. Dlatego też niezwykle ważne jest, by dobrze zastanowić się nad lokalizacją. Jeśli zdecydujesz się kupić mieszkanie na obrzeżach miasta, ale w najbliższej przyszłości zamierzasz mieć dzieci, to może okazać się, że wożenie ich do szkół czy na zajęcia dodatkowe może Cię wyczerpywać. W przypadku nowych budynków możesz znaleźć mieszkanie o wyższym standardzie w bardziej ustronnym miejscu, ale z drugiej strony do centrum musisz dojechać. Mieszkania z czasów PRL-u co prawda położone są często bliżej śródmieścia, to jednak trzeba przyznać, że ich stan techniczny nie jest zadowalający.

Jeśli nie lubisz monotonnych bloków w kształcie prostopadłościanów, to może warto by było poszukać na rynku pierwotnym? Nowoczesne budownictwo stawia na wyroby szklane i widne pomieszczenia. Obecnie deweloperzy dbają o to, by salony były nie tylko przestronne, ale również widne. Okna często są prawie od sufitu do ziemi. Poza tym jeszcze 20 - 30 lat temu bloki budowano w bardzo niewielkich odległościach od siebie. To sprawiało, że nie wszyscy czuli się w pełni komfortowo. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na to i dba o to, by wokół budynku były mini parki czy pasy zieleni. Na wyszukiwarkamieszkan.pl znajdziesz mieszkania na sprzedaż w Krakowie, a także w innych polskich miastach.