Firma Handlowo-Usługowa Leszek Romanek


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://romanek.pl/
Dodano: 2021-02-02
Telefon: 602 538 795
Miejscowość: Lublin
Adres: Janowska 66a
Kod pocztowy: 20-509

Źródła:
https://romanek.pl/oferta/klimatyzacja/naprawa-klimatyzacjiAutor: Leon Rutkowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Naprawa klimatyzacji Lublin

Klimatyzatory znajdują się dziś nie tylko w obiektach publicznych, ale i w domach oraz mieszkaniach. Skutecznie schładzają wnętrza podczas upałów, a niektóre urządzenia oczyszczają powietrze z kurzu, pyłków i innych zanieczyszczeń. Niestety z biegiem czasu sprzęty mogą ulec zniszczeniu. Drobne usterki można spróbować usunąć samodzielnie, jednak niektóre wymagają wsparcia specjalistów. Numery kontaktowe do nich udostępniono na witrynie romanek.pl. Strona ta należy do firmy zajmującej się serwisowaniem klimatyzatorów różnych typów. Naprawa klimatyzacji odbywa się w Lublinie, a jej cena zależy od typu usterki.

Działania pracowników firmy obejmują między innymi pozbywanie się zabrudzeń z wybranych części. Sygnałem alarmującym, który często świadczy o konieczności wezwania fachowców, jest głośniejsza praca urządzenia lub zmniejszona wydajność. Niejednokrotnie sugeruje to zatkanie filtrów lub innych części. Warto pamiętać, że zaniedbany sprzęt staje się siedliskiem groźnych dla zdrowia bakterii, grzybów i pleśni, których powinny unikać zwłaszcza alergicy. Ponadto w tym przypadku rosną również koszty eksploatacyjne, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę.

Serwisanci z tej firmy skontrolują stan:

  • przewodów,
  • filtrów,
  • sterowników,
  • parownika.

Sugerują przeprowadzanie kontroli przynajmniej dwa razy w ciągu roku – przed oraz po zakończeniu sezonu letniego. Czyszczenie elementów klimatyzatora jest dość proste i polega na otwarciu panelu czołowego, a następnie wyjęciu poszczególnych części. Specjaliści posiadają niezbędne sprzęty oraz środki, które są w stanie pozbyć się największych pyłów i pleśni bez ryzyka zniszczenia powierzchni. Pracownicy mają certyfikaty oraz niezbędne kwalifikacje i zajmują się urządzeniami różnych typów.

Czyszczenie klimatyzacji, jakiego się podejmują, jest procesem kilkuetapowym. Czynność ta polega na usunięciu zabrudzeń z jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, wylotów powietrza oraz lameli. Niekiedy jest ono związane również z wymianą zużytych filtrów, myciem skraplaczy, dezynfekcją niektórych komponentów oraz odgrzybianiem urządzeń.