Frux sp. z o.o.


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://frux.org.pl
Dodano: 2022-07-07
Telefon: 222439343
Miejscowość: Warszawa
Adres: Biała 4
Kod pocztowy: 00-895

Źródła:
https://frux.org.pl/dla-ngo/Autor: Emil Majewski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Księgowość dla NGO - jakie biuro podejmuje się tego typu usług?

W polskim prawodawstwie bardzo często dochodzi do zmiany bądź też aktualizacji obowiązującego prawa. Dotyka to nie tylko przedsiębiorców oraz zwykłych obywateli, ale również organizacje pozarządowe. Duże zmiany zachodzą w szczególności w kwestiach finansowo - płacowych. Obowiązkiem zarządu fundacji czy innego podmiotu utrzymującego się z dotacji zewnętrznych jest dostosowanie się do zmiennych, w tym również generowanie odpowiadających potrzebom dokumentów rozliczeniowych. 

Wiele organizacji NGO, aby sprostać postawionemu przez polskiego ustawodawcę zadaniu, bierze na siebie koszty zatrudnienia pomocy księgowej. Koszt utrzymania takiego etatu, biorąc pod uwagę stawki płacowe, jakie są obecnie wymagane przez osoby z wymaganym w tego rodzaju pracy wykształceniem, stanowią poważne obciążenie organizacyjnego budżetu lub nawet ograniczenie wydatków na inny cel. Warto też podkreślić, że na sumę wydatków składających się na utrzymanie posady księgowej składają się nie tylko pobory samego pracownika. Należy doliczyć jeszcze utrzymanie stanowiska pracy, w tym znaczne koszty zakupu i aktualizacji profesjonalnego oprogramowania do ewidencji księgowej i rozliczeń.

Alternatywą dla samodzielnego zatrudniania osoby prowadzącej księgowość dla NGO jest skorzystanie z usług outsourcingowych. Rozwiązanie to jest coraz częściej widywaną praktyką wśród przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek samorządowych. Zakres świadczeń, jakich mogą podjąć się realizatorzy z zewnątrz, jest bardzo szeroki. Obejmuje nie tylko księgowość, ale także płace czy też bieżącą obsługę organizacji pod kątem formalno - prawnym, świadczoną według potrzeby.

Fundacje, które poszukują wsparcia w którejkolwiek z wymienionych wyżej sfer, mogą skorzystać z oferty biura rachunkowego, działającego pod nazwą Frux sp. z o.o. Choć główną siedzibą jest Warszawa, jego kadra prowadzi również obsługę klientów w takich miastach, jak Lublin, Wrocław oraz Gdańsk.

Realizowana pomoc to usługi nie tylko dla NGO, ale także dla przedsiębiorców (zarówno krajowych, jak i zagranicznych). Pełna lista odbiorców świadczeń jest dostępna na stronie internetowej biura. Publikowany jest tam również cennik usług. Współpracę z realizatorem można nawiązać, odwiedzając punkty stacjonarne lub też kontaktując się poprzez e-mail bądź telefonicznie.