GALECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://galeco.pl/
Dodano: 2023-01-03
Telefon: 668 476 041
Miejscowość: Balice
Adres: Uśmiechu 1
Kod pocztowy: 32-083

Źródła:
https://galeco.pl/produkty/system-galeco-dachy-plaskie/wpusty-dachowe-galeco-drain
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dach


Autor: Dariusz Nowakowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Do czego służy wpust dachowy?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dach nie składa się jedynie z samych dachówek, więźby czy połaci dachowej, ale i wielu innych elementów, których zadaniem jest zabezpieczenie elewacji przed zalaniem i zawilgoceniem. Jednym z najważniejszych jest wpust dachowy. Jaką pełni funkcję?

Urządzenie wykorzystuje się w dachach płaskich do odprowadzania deszczówki, ponieważ w takiej konstrukcji zastosowanie klasycznego systemu rynnowego jest nieskuteczne. Artykuł jest wyjątkowo funkcjonalny i przydaje się zarówno w lecie, jak i zimie (zapobiega zalaniu oraz chroni przed zalegającym śniegiem). Warto w tym miejscu wspomnieć, że istnieją specjalne modele z opaską grzewczą, dzięki którym można zachować dobre parametry cieplne. Należy zaznaczyć, że najlepiej zamontować na dachu dwa wpusty. Gdy jeden zostanie zatkany, drugi będzie dalej odprowadzał wodę. W przypadku dachów o bardzo dużej powierzchni należy umieścić kilkanaście wypustów. Ich poprawnym rozmieszczeniem zajmuje się architekt.

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje wpustów, mianowicie modele:

  • pojedyncze (przeznaczone do odwadniania dachu nieocieplonego płaskiego lub dwudzielnego),

  • podwójne (dostosowane do dachów ocieplanych),

Artykuły mogą występować w wersji z odejściem bocznym lub pionowym. Konstrukcja powinna być zabezpieczona specjalnym koszem, który zapobiega dostaniu się do wnętrza liści, kamieni czy innych podobnych zanieczyszczeń.

Renomowana firma Galeco oferuje duży wybór wpustów dachowych w rozmaitych rozmiarach w wersji prostej i skośnej. Dodatkowo klienci mogą zamówić specjalne egzemplarze balkonowe. Produkty zostały wykonane z wysokiej klasy poliuretanu z membraną z PCV. Konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, zmienną temperaturę, promieniowanie ultrafioletowe i wiele innych, szkodliwych czynników środowiskowych.

Szczegółowe informacje na temat sprzedawanych artykułów znajduje się na stronie internetowej. Osoby zainteresowane mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, pomoc w wyborze odpowiedniego modelu.