"Galmet Sp.z o.o." Sp. K.


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://galmet.com.pl/
Dodano: 2022-11-13
Telefon: +48 77 403 45 00
Miejscowość: Głubczyce
Adres: Raciborska 36
Kod pocztowy: 48-100

Źródła:
https://galmet.com.pl/pl/produkt/zestaw-solarny-premium-standard
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_s%C5%82oneczne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Autor: Olaf Woźniak


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Zestaw solarny - w jakich miejscach się sprawdzi?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przekonuje się do ekologicznych rozwiązań chroniących środowisko naturalne i zapewniających darmowy prąd pozyskiwany dzięki słońcu. Składają się na nie panele solarne, spotykane w gospodarstwach domowych i rolnych oraz w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola, hale magazynowe, urzędy czy fabryki. Odznaczają się one minimalistycznym wyglądem, dzięki czemu z łatwością wpasowują się w każdą przestrzeń i są wolne od delikatnych lub ruchomych elementów, które mogłyby niszczyć się pod wpływem silnego wiatru. Kolektory wyłapują promienie słoneczne i działają w pochmurne dni. Przetwarzają je na energię cieplną i zwiększają wartość nieruchomości.

Składają się na nie miedziane rurki o różnej średnicy, w których przepływa ciecz służąca do podgrzewania wody użytkowej, wykorzystywanej w łazienkach lub kuchniach. Inwestycja w opisywane urządzenia zwraca się w krótkim czasie, a część osób może uzyskać na nie dofinansowanie. Działanie systemów zależy od ogólnego poziomu naświetlenia, dlatego warto umieszczać je z dala od wysokich drzew czy zadaszonych konstrukcji. Kolektory generują odczuwalne oszczędności i gwarantują niewielkie koszty eksploatacyjne, dlatego cieszą się coraz większą popularnością.

Najważniejsze informacje na ich temat udostępniono na witrynie galmet.com.pl. Należy ona do przedsiębiorstwa sprzedającego zestaw solarny w konkurencyjnej cenie, na który składają się bezobsługowe urządzenia, działające niezależnie od pory roku czy temperatury. Zazwyczaj są montowane na dachach budynków, niezależnie od kąta nachylenia, nieco rzadziej na gruntach lub elewacjach. Wyposażono je w miedziane absorbery oraz płyty zabezpieczone emalią, dzięki którym istnieje możliwość pobierania energii.

Kolektory zamieniają energię słoneczną na ciepło i mogą współpracować z pompami. Bazują na roztworach glikolu propylenowego i składają się z baterii, rur oraz wężownicy. Modele dostępne na rynku różnią się od siebie konstrukcją, co oznacza, że nabywcy wybierają spośród kolektorów próżniowych i płaskich. Pierwsze z nich wykorzystują nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale też rozproszone. Natomiast drugie przyjmują formę metalowych płyt, które należy montować w kierunku południowym. Wszystkie z nich są trwałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych.

Podobne

Image

Graintech Sp. z o.o.

Akacjowa 2E
Skarbimierz-Osiedle