Geoscanners Polska - TMT Projekt sp. z o. o.


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.geoscanners.pl
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 796 837 252
Miejscowość: Warszawa
Adres: Al. Solidarności 115
Kod pocztowy: 00-140

Źródła:
https://www.geoscanners.pl/Autor: Leon Rutkowski


Oceń firmę (5 z 1 głosów)

Georadar - http://www.geoscanners.pl

Urządzenie, jakim jest georadar, jest powszechnie wykorzystywany do badania warstw konstrukcyjnych. Dzięki nim można w dość szybki i efektywny sposób ustalić, jak układają się warstwy. Bez georadarów znacznie trudniej byłoby planować infrastrukturę drogową czy też budowy budynków wielkopowierzchniowych.

Obecnie korzysta się z innowacyjnych technologii skanowania 2D, 3D i nawet 4D. Nowoczesne urządzenia pozwalają na dokonywanie dokładnych i rzetelnych pomiarów. Ważną rolę jednak odgrywa jakość urządzenia, jakim się posługujemy. Firmy, które zajmują się badaniami georadarowymi, oferują nie tylko pomiary, ale również zaawansowane techniki filtracji czy odszumianie. W sytuacji, kiedy konieczne jest bezinwazyjne obrazowanie, georadar jest urządzeniem, bez którego trudno sobie poradzić.

Wyróżnić można dwa rodzaje georadarów: impulsowe i częstotliwościowe. Powszechnie wykorzystywane są georadary impulsowe. Technologia georadarów częstotliwościowych dopiero się rozwija, dlatego nie są one w powszechnym użyciu.

Dzięki temu, że georadary emitują fale elektromagnetyczne, można dokonywać pomiarów. Urządzenie rejestruje odbite fale, które następnie są wykorzystywane do wizualizacji wyników badań. Jest to tzw. metoda refleksyjna. Korzysta się również z metod refrakcyjnych i profilowania prędkości.

Mapowanie przy użyciu georadaru jest znacznie łatwiejsze. Pozwala mapować infrastrukturę komunalną zarówno rury metalowe, jak i nie. Poza tym z georadarów korzysta się również w inżynierii budowlanej do badania stanu np. mostów. Zastosowania jednak georadarów nie ograniczają się do tych wymienionych wcześniej. Przydatne są w archeologii, geologii, hydrogeologii czy glacjologii. Zdecydowanie prace budowlane i  rozbiórkowe przebiegają szybciej, jeśli korzysta się z georadarów.

Na geoscanners.pl możesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa georadar i do czego służy. Tam zapoznasz się również z ofertą jednej z firm, która specjalizuje się w badaniach dróg, lotnisk czy infrastruktury rur i kabli.