HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.legionellasafe.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 33 819 28 64
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Giewont 16
Kod pocztowy: 43-316

Źródła:
Autor: Olaf Woźniak


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Czy dezynfekcja dwutlenkiem chloru jest bezpieczna

Bakteria legionelli stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Wciąż poszukuje się nowych sposobów, które usprawniłyby dezynfekcję wody i zapewniły długotrwały, wydajny efekt. Wśród najbardziej innowacyjnych i zarazem najpopularniejszych technik dezynfekcji, znajduje się stosowanie dwutlenku chloru.

Taką metodę stosuje między innymi firma LegionellaSafe. Pracownicy zwracają uwagę na ogromny potencjał preparatu, który nie tylko usuwa skażenia mikrobiologiczne, ale również pozwala uzyskać kontrolę nad rozwojem pleśni i grzybów. Odpowiednio wykorzystany dwutlenek chloru gwarantuje również optymalną wydajność i zmniejsza koszt inwestycji. Dzięki reagowaniu z wybranymi związkami i aminami wykazuje bardzo skuteczne działanie i wystarczą niewielkie ilości, aby osiągnąć pożądany efekt. Co ciekawe, historia tej techniki wcale nie jest taka nowa... Już w okolicach połowy XX wieku w Ameryce zaczęto odkrywać potencjał dwutlenku chloru. W Polsce stosuje się go jednak znacznie krócej i klienci od stosunkowo niedawna mogą korzystać z pełni jego możliwości.

Mówiąc o właściwościach dwutlenku chloru, pojawia się oczywiście temat bezpieczeństwa. Klienci często obawiają się, że wprowadzanie różnych preparatów do ich instalacji może mieć odwrotny skutek od zamierzonego... Nie ma się jednak czego obawiać. Jeśli prace przeprowadza doświadczony specjalista, każde działanie jest pod ścisłą kontrolą i nie ma mowy o ryzyku dla zdrowia. Ryzyko stanowi natomiast bakteria legionelli, którą absolutnie należy usunąć. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, najpierw wykonuje się badania i analizy wody. Pozwalają one sprawdzić, czy normy mikrobiologiczne rzeczywiście zostały przekroczone. Ciekawe informacje na temat legionelli i dezynfekcji wody można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem legionellasafe.pl. Prowadząca ją firma świadczy kompleksowe usługi z tego zakresu. Usuwa bakterie z różnych miejsc, między innymi z domów prywatnych, szpitali, szkół, fontann. Legionella może czaić się wszędzie.