Prodexpol


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Autor: Emil Zieliński


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Drewniana klepka podłogowa - najważniejsze informacje

Drewniany parkiet jest synonimem luksusu, elegancji oraz wyszukanego stylu właścicieli nieruchomości. W przeszłości był spotykany głównie w kamienicach, jednak dziś jego nabywcami są także mieszkańcy kawalerek, mieszkań w blokach czy domów jednorodzinnych. Zazwyczaj do produkcji takich podłóg wykorzystuje się rodzime gatunki drewna, takie jak dąb, jesion, brzoza, buk, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić je gatunkami egzotycznymi, o intensywnych kolorach i widocznym usłojeniu.

Na parkiet z drewna składa się klepka podłogowa, dostępna w różnych rozmiarach. Jej wielkość powinna być uzależniona od metrażu pomieszczenia oraz wzoru, jaki chcą uzyskać osoby inwestujące w nowe podłogi. Na rynku występują klepki prawe oraz lewe, z czego powinni zdawać sobie sprawę zwłaszcza nabywcy preferujący wzór jodełki. Ich cena zależy przede wszystkim od wspomnianych gatunków drewna. Zainteresowani inwestycją w estetyczne i wytrzymałe parkiety korzystają chętnie z oferty przedsiębiorstwa Prodexpol.

Jego asortyment obejmuje eleganckie podłogi o nienagannych parametrach wytrzymałościowych, które sprawdzają się nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale też hotelach, biurowcach bądź restauracjach. Wielu klientów decyduje się na parkiety tradycyjne, których deszczułki wyposażono we wpusty oraz pióra, ułatwiające montaż. Alternatywnym rozwiązaniem są parkiety lamelowe z litego drewna, których grubość deszczułek nie przekracza 15 milimetrów. Stanowią one częsty wybór miłośników stylu vintage.

Parkiety od lat nie wychodzą z mody i są wybierane ze względów estetycznych i praktycznych. Odznaczają się większą trwałością w porównaniu do paneli z polichlorku winylu, a razie pojawienia się uszkodzeń na powierzchni, mogą być cyklinowane. Zadanie to jest zlecane zewnętrznym firmom, które pozbywają się resztek farb, starego lakieru, wgnieceń i zarysowań, dzięki czemu inwestycja w nowe deski nie jest koniecznością. Drewno użyte do ich produkcji jest ciepłe w dotyku, nie przyciąga kurzu i wygłusza pomieszczenia.