Profi House Invest


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://profinvest.pl
Dodano: 2022-04-03
Telefon: 530377717
Miejscowość: Szczecin
Adres: Reduty Ordona 56
Kod pocztowy: 71-202

Źródła:
https://profinvest.pl/skup-nieruchomosci-z-udzialami/Autor: Mariusz Kwiatkowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Jak sprzedać udziały w nieruchomościach w Szczecinie - najważniejsze informacje

Czasami zdarza się, że nieruchomości otrzymane w spadku mają kilku właścicieli, co bywa problematyczne. Samodzielne próby odsprzedaży swoich udziałów wśród osób prywatnych niejednokrotnie kończą się niepowodzeniem, dlatego niektórzy podejmują współpracę ze skupem prowadzącym stronę profinvest.pl. Jego przedstawiciele wyjaśniają, w jaki sposób sprzedać udziały w nieruchomościach w Szczecinie, by otrzymać gotówkę od ręki. Firma, w jakiej pracują, jest zainteresowana domami mieszkaniami znajdującymi się w blokach lub kamienicach, działkami oraz lokalami użytkowymi.

Istnieje możliwość zarówno indywidualnego zbycia udziałów współwłaścicieli, jak i jednoczesnego zbycia każdego z nich jednemu nabywcy. Sprzedaż udziałów to nic innego jak przeniesienie własności na wybraną firmę. Każda z osób, która otrzymała nieruchomość w spadku lub inną drogą, ma prawo do rozporządzania swoim udziałem bez konieczności uzgadniania planów z innymi. Jedyne ograniczenia dotyczą spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz gruntów rolnych, o czym można przeczytać więcej w kodeksie cywilnym. W takich sytuacjach sprzedaż bez otrzymania pisemnej zgody pozostałych osób jest niemożliwa przez wzgląd na prawo pierwokupu.

Na współpracę ze skupem decydują się osoby mające doświadczenie w inwestowaniu, choć nie jest to regułą. Wszystkie przypadki muszą zostać dokładnie przeanalizowane oraz porównane pod kątem korzyści lub ewentualnego ryzyka. Prawdą jest, że wspólne zarządzanie obiektem nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ generuje konflikty. Ponadto w takich sytuacjach każdy współwłaściciel jest zobowiązany do podpisywania różnego rodzaju dokumentów, przykładowo w trakcie spotkań przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych.

Sprzedaż udziałów to znakomita opcja dla osób, które ze względów finansowych nie chcą inwestować w remonty, które bywają kosztowne, opłacać czynszu czy płacić podatków. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą też wydawać pieniędzy na naprawę usterek, gdy obiekt jest w złym stanie technicznym.