Ratajewski Domy Szkieletowe


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://ratajewski.com/
Dodano: 2020-01-13
Telefon: +48 694 079 562
Miejscowość: Rydzyna
Adres: Poniatowskiego 21
Kod pocztowy: 64-130

Źródła:
https://ratajewski.com/www/technologia/Autor: Dariusz Nowakowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Konstrukcja szkieletowa domu

Coraz popularniejsze w Polsce staje się budowanie domów z wykorzystaniem kanadyjskiej technologii szkieletowej. Jest to aktualnie najszybsza z dostępnych na rynku metod budowania. Dzięki temu budynki powstają w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Rozpoczęcie budowy jest możliwe także w okresie zimowym, co pozwala na swobodne planowanie poszczególnych prac w dowolnych miesiącach.

Konstrukcja szkieletowa domu jest bardzo zdrowa i zapewnia odpowiedni poziom ciepła. Podczas wykonywania prac budowlanych roboty mokre nie są zbyt częste. Większość realizowanych przez firmę Ratajewski prac polega na montażu przygotowanych w hali produkcyjnej firmy gotowych elementów prefabrykowanych.

Osoby decydujące się na wybór tej technologii mogą zapoznać się z dostępnymi projektami, które znajdują się na stronie internetowej wielkopolskiego przedsiębiorstwa. Budynki wznoszone w tej technologii są prostsze do zaprojektowania w przeciwieństwie do domów tradycyjnych. Ułatwia to naniesienie ewentualnych zmian w projekcie. Przystosowanie domu do oczekiwań każdej rodziny jest ważne, ponieważ to właśnie w nim każdy klient wraz z najbliższymi będzie spędzał mnóstwo czasu. W przypadku powiększenia rodziny lub chęci uzyskania nowych przestrzeni istnieje możliwość łatwej rozbudowy budynku o nowe pomieszczenia.

Zainteresowanie konstrukcją szkieletową

Bardzo dużym zainteresowaniem kanadyjska konstrukcja szkieletowa cieszy się na terenie Stanów Zjednoczonych. Ponad 90% budowanych w tej części świata domów powstaje właśnie przy wykorzystaniu lekkiej konstrukcji. Dzięki użyciu nowoczesnych rozwiązań istnieje możliwość realizacji domów, które będą miały nawet kilka kondygnacji. Ułatwia to plany budowlane rodzinom posiadającym większą liczbę dzieci lub po prostu chcącym posiadać większą powierzchnię użytkową domu.

W Polsce wciąż dominuje budowa domów murowanych, jednak świadomość społeczeństwa na temat zalet konstrukcji szkieletowej jest coraz większa. Wpływa to na zwiększenie zainteresowania inwestorów ofertą firmy wykonującej ciepłe i bezpieczne domy w zaledwie kilka miesięcy.

Do zalet technologii należą m.in.:

• ograniczenie prac mokrych do minimum,
• niska cena budowy domu,
• łatwość modernizacji.