RCPonline.pl


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://rcponline.pl/
Dodano: 2020-10-19
Telefon: 731 22 00 88
Miejscowość: Leszno
Adres: Austriacka 4
Kod pocztowy: 64-100

Źródła:
https://rcponline.pl/Autor: Przemysław Szczepański


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Rejestracja czasu pracy pracowników

Wdrażanie nowoczesnych i automatycznych rozwiązań w firmie, choć początkowo wiąże się z wydatkami, to gwarantuje szereg korzyści. Nie inaczej jest w przypadku rejestracji czasu pracy zatrudnionych osób. Tradycyjne metody ręcznego zapisywania się na papierowych listach, nie należą do najwygodniejszych i najszybszych, czego nie można powiedzieć o elektronicznych instalacjach. Pomagają one pozbyć się wielu niedogodności, a ze względu na uniwersalność, sprawdzają się w dużych oraz niewielkich firmach. Taka ewidencja ułatwia przygotowywanie przejrzystej listy, którą łatwo przeanalizować.

W elektronicznych danych bardzo łatwo znaleźć potrzebne raporty, ponieważ nie trzeba przeglądać dziesiątek segregatorów znajdujących się w archiwach. Takie cyfrowe dokumenty można w każdej chwili przekształcać w wersje papierowe. Rozwiązanie to doceniane jest zwłaszcza przez pracowników działu HR, którzy nie muszą tworzyć papierowych list, wyliczać nadgodzin, przygotowywać okresowych podsumowań czy kontrolować wniosków urlopowych. Ich obowiązkiem jest jedynie porównywanie harmonogramów z zapisanym czasem pracy danej osoby. Elektroniczna rejestracja czasu pracy pracowników jest ekologiczna. Przedsiębiorcy wdrażający takie systemy nie korzystają bowiem z papierowych list, przez co ograniczają zużywanie papieru.

Generują one spore oszczędności, chronią przed nadużyciami i obniżają koszty prowadzenia działalności. Ułatwiają również kontrolę spóźnień oraz wyjść służbowych. Do najważniejszych elementów systemów RCP zalicza się oprogramowanie, rejestrator oraz karty zbliżeniowe rozdawane każdemu pracownikowi. Ich wdrażanie to specjalizacja przedsiębiorstwa RCP Online. Proponowane przez nie urządzenia są łatwe w obsłudze i proste w montażu, a ponadto odznaczają się niezawodnością. Często składają się z kilku punktów rejestracyjnych porozmieszczanych w kilku miejscach w biurze lub innym obiekcie. Mogą też współpracować z bramkami obrotowymi. Dostęp do takich systemów mają pracodawcy, pracownicy oraz dział kadr.