SpecShop.pl


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.specshop.pl
Dodano: 2023-01-26
Telefon: 533 372 997
Miejscowość: Poznań
Adres: Kościuszki 114
Kod pocztowy: 61-717

Źródła:
https://www.specshop.pl/gazy-policyjneAutor: Olaf Woźniak


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Gaz pieprzowy - w jakich sytuacjach się sprawdza?

Narzędzia do samoobrony nabywane u zaufanych dostawców to legalne produkty nieocenione w razie ataku napastnika. Przydają się osobom żyjącym w dzielnicach uznawanych za niebezpieczne, wracającym późno z pracy oraz chcącym zwiększyć swój komfort, podczas poruszania się po zapadnięciu zmroku. Do najchętniej nabywanych zalicza się gazy pieprzowe, odznaczające się małymi gabarytami, które sprawiają, że z łatwością mieszczą się w torebce bądź kieszeni, dzięki czemu można je mieć zawsze pod ręką. To świetna alternatywa dla paralizatorów, zapewniająca skuteczność działania. Gazy są powszechnie dostępne i nie wymagają dysponowania specjalnymi zezwoleniami. Należy je używać tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność samoobrony, przykładowo na skutek ataku agresora.

Producenci oferują gazy w formie mgły, nazywane stożkowymi. Ich zaletą jest brak konieczności dokładnego celowania w twarz, ponieważ substancja, która się z nich wydostaje, ma średnicę wynoszącą nawet kilkanaście centymetrów. Wymaga to jednak umiejętnego stosowania, dzięki któremu osoby stojące obok unikną nieprzyjemnych skutków działania tego typu akcesoriów. Alternatywnym rozwiązaniem jest gaz pieprzowy w formie strumienia, wyrzucający ciecz pod dużym ciśnieniem. Przydaje się on w trakcie wietrznych dni i chroni przed ryzykiem rykoszetu.

Niektórzy decydują się na modele w firmie żelu bądź piany. W tym przypadku substancja drażniąca, po wystrzeleniu, powiększa swoją objętość i niejako przykleja się do skóry. Dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w akcesoria z barwnikami, ułatwiającymi odnalezienie napastnika przez policję, które trudno zmyć. Wszystkie z nich mają działanie silnie drażniące, co prowadzi do trudności z oddychaniem, problemów z widzeniem oraz pieczenia skóry.

Szeroki wybór gazów o różnej pojemności znajduje w firmie SpecShop. Jest to sklep z militariami, proponujący sprawdzone artykuły do samoobrony, wykorzystywane chętnie przez osoby z niewielkim doświadczeniem. Wspomniane gazy zawierają duże ilości kapsaicyny, czyli składnika spotykanego między innymi w papryczkach chili, który powoduje łzawienie oczu, nadmierną produkcję śliny, podrażnienia płuc i błon śluzowych, jak i silny kaszel, co uniemożliwia dalszy atak, dzięki czemu osoba atakowana zyskuje czas na ucieczkę, schronienie się w bezpiecznym miejscu oraz wezwanie pomocy.