Together-Razem Centre


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://together-razem.org/pl/
Dodano: 2022-10-24
Telefon:
Miejscowość: Cork
Adres: Kilnap Business & Technology Park 2a
Kod pocztowy: 2A-

Źródła:
https://together-razem.org/pl/serwisy/tlumaczenia-dokumentow/Autor: Przemysław Szczepański


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Tłumacz irlandzko-polski – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Zmieniając kraj zamieszkania, na przykład z powodu poszukiwania nowej pracy, należy zadbać o to, aby wszystkie niezbędne dokumenty zostały odpowiednio przetłumaczone. W przypadku dokumentów mających moc prawną przekład powinien zostać dokonane przez tłumacza przysięgłego. Tłumacz irlandzko-polski doskonale zna oba języki, a przy tym posiada szeroką znajomość terminologii prawnej. Żeby móc wykonywać tłumaczenie uwierzytelnione konieczne jest również zdanie państwowego egzaminu.

Wykonanie przekładu poświadczonego jest potrzebne w przypadku:

  • orzeczeń sądowych i aktów notarialnych,
  • umów, porozumień i innych dokumentów prawnych,
  • dyplomów, pozwoleń oraz wszelkich form certyfikacji otrzymanych od organów państwowych.

Poza tym poleca się zlecić tłumaczenie raportów i  zaświadczeń medycznych właśnie tłumaczowi przysięgłemu, ze specjalizacją w przekładzie tekstów medycznych, głównie ze względu na to, że wówczas ryzyko wystąpienia błędów w tekście docelowym jest mniejsze. Tłumacz przysięgły tym bowiem różni się od zwykłego tłumacza, że ponosi odpowiedzialność cywilną w razie wystąpienia błędu w w wykonanym przez niego tłumaczeniu.

Tłumaczenia są również ważną częścią świata biznesu. Dzięki pomocy ze strony tłumacza przedsiębiorstwo może zacząć sprzedawać swoje produkty na nowym rynku zbytu. Dobrze wykonany przekład pomaga w efektywnej komunikacji z odbiorcami. Chcąc skorzystać z usług doświadczonego tłumacza, wystarczy udać się na stronę together-razem.org. Przedsiębiorstwo opisane pod tym adresem zajmuje się nie tylko wykonywaniem tłumaczeń, ale również doradztwem i wsparciem Polaków będących na imigracji w Irlandii. Celem ugrupowania jest także integracja osób należących do Polonii za granicą.