Z-Home


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://z-home.pl/
Dodano: 2021-12-24
Telefon: +48508084634
Miejscowość: Warszawa
Adres: Cybernetyki 19B
Kod pocztowy: 02-677

Źródła:
https://z-home.pl/pl/products/nuki-2-0-homekit-inteligentny-zamek-155.htmlAutor: Mateusz Kalinowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Nowoczesne zamki Nuki Smart Lock

Systemy smart home pojawiają się w coraz większej liczbie domów i sprawdzają się niemalże w każdym gospodarstwie. Znajdują zastosowanie w obiektach już istniejących, ponieważ rzadko wymagają kucia w ścianach w celu ukrycia kabli. Sercem opisywanych systemów są komputery współpracujące z czujnikami i odbiornikami umieszczanymi w ogrodach oraz poszczególnych wnętrzach. Wysyłają sygnały za pomocą fal radiowych i zwiększają bezpieczeństwo lokatorów. Przykładowo, włączają alarm w razie wyczucia dymu lub podejrzenia próby włamania. Niekiedy automatycznie wzywają przedstawicieli firm ochroniarskich lub policję, co zwiększa prawdopodobieństwo złapania złodzieja na gorącym uczynku.

Ciekawym rozwiązaniem są detektory ruchu, które włączają światło w momencie, gdy dana osoba wejdzie do pokoju. Sprawdzają się one również w ogrodach, przy bramach wjazdowych oraz obok garaży. Znaczna część systemów smart home wykorzystuje monitoring wizyjny. Daje on możliwość podglądania tego, co aktualnie dzieje się w domu z dowolnego miejsca na świecie. W tym przypadku wystarczy jedynie dostęp do urządzenia mobilnego oraz zainstalowanie odpowiedniej aplikacji. To ciekawe rozwiązanie dla właścicieli zwierząt domowych i rodziców zatrudniających opiekunki do dziecka.

Na tym jednak systemy smart home się nie kończą. Składają się na nie także inteligentne zamki. To zaawansowane technologicznie urządzenia różniące się od siebie sposobem działania. Niektóre z nich są sterowane pilotem, inne natomiast wymagają wprowadzenia kodu na klawiaturze. Te i wiele innych produktów zaprezentowano na witrynie z-home.pl. Adres ten należy do przedsiębiorstwa specjalizującego się w dostarczaniu klientom nowoczesnych rozwiązań z przydatnymi funkcjami.

W jego ofercie znajduje się Nuki Smart Lock, czyli inteligentny zamek współpracujący z Apple HomeKit. To intuicyjne w obsłudze urządzenie zasilane czterema bateriami AA, które pasuje do większości wkładek. W sprzedawanym zestawie znajduje się nie tylko zamek, ale też czujnik otwierania drzwi. Jest on kompatybilny z asystentem Google, co oznacza, że można sterować nim za pomocą smartfona. Urządzenie posiada pokrętło oraz owalny cylinder, a jego waga wynosi zaledwie 332 gramy. Znajduje ono zastosowanie w jednorodzinnych domach oraz niektórych obiektach publicznych, takich jak hotele lub biurowce.